Jak działamy?

Jesteśmy przedsiębiorcami i działamy dla przedsiębiorców. W  doborze partnerów oraz w podejmowanych przez nas działaniach zawsze kierujemy się zasadami etyki biznesowej i legalności. Dbamy przede wszystkim o Państwa wygodę. Jednocześnie proponujemy rozwiązania czytelne księgowo (np. sposób księgowania spłat czy wydatków)  jak i najkorzystniejsze podatkowo (dlatego m.in. nie korzystamy z cesji powierniczych).

 

Pracujemy dla Was, dlatego zawsze staramy się, aby proponowane przez nas rozwiązania były dla Państwa:

- wygodne
- przejrzyste
- korzystne podatkowo
- atrakcyjne cenowo

 

W ramach naszych usług możemy zaproponować:

 

Windykacja polubowna.

 

Na tym etapie preferujemy model „szorstkiej przyjaźni”. Chętnie wyciągniemy rękę do Państwa klienta, tak aby współpracował z Państwa firmą w przyszłości. Warunkiem jest jednak, aby dłużnik współpracował z nami i pisemnie uznał roszczenie. Wszelkie projekty ewentualnych ugód zawsze przedstawiamy Państwu do akceptacji.

Staramy się aby ten etap nie trwał zbyt długo (dłużnicy, którzy chcą zapłacić nie potrzebują wiele czasu na zawarcie ugód lub dobrowolną spłatę).

 

Windykacja terenowa.

 

W terenie windykację prowadzimy o ile sprawa tego wymaga (z uwagi na wartość lub stopień trudności).

Na etapie polubownym jest to forma rozmowy z dłużnikiem i wstępnego rozpoznania jego majątku.

Na etapie egzekucyjnym są to czynności terenowe z komornikiem.

 

Windykacja sądowa.

 

Windykacja sądowa prowadzona jest de facto od chwili zlecenia nam sprawy (już na tym etapie gromadzimy niezbędne dokumenty).

Sprawy sądowe opracowuje stały zespół radców prawnych, aplikantów i prawników.

 

Windykacja komornicza.

 

Korzystamy z usług najlepszych komorników dysponujących wszelkimi nowinkami technologicznymi pozwalającymi na  szybkie „namierzenie” majątku dłużników (m.in. system elektronicznej identyfikacji rachunków bankowych OGNIVO, elektroniczny dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i t.p.).

Regularnie uczestniczymy w  czynnościach terenowych z komornikami. Z uwagi na ekspercką wiedzą w zakresie egzekucji sądowej często proponujemy nieszablonowe rozwiązania  egzekucyjne.

 

Wywiad gospodarczy.

 

Posiadamy dostęp do większości Biur Informacji Gospodarczej.

Sprawdzamy naszych dłużników także w wydziałach upadłościowych sądów oraz  we właściwych miejscowo kancelariach komorniczych.

W sprawach trudnych korzystamy z instytucji sądowego wyjawienia majątku.

 

Raporty.

 

Raporty staramy się „kroić na miarę”. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i chętnie razem z Państwem opracujemy wzór raportu, który będzie dla Państwa najwygodniejszy.

Pracujemy także nad wdrożeniem systemu pozwalającego Państwu na bieżący podgląd spraw  on line.

 

Bezpieczeństwo danych.

 

Wszelkie dane i dokumenty przechowywane są jedynie w siedzibie firmy oraz na serwerach firmy.